Sport

Odličan start košarkaša Sutjeske

18.10.2021 | 15:45 Odličan start košarkaša Sutjeske

Košarkaši Sutjeske odlično su počeli novu prvoligašku sezonu. Na otvaranju Prve lige Srpske, Fočaci su u Višegardu savladali domaću Vardu, rezultat je bio 57:76, po četvrtinama 17:20, 19:15, 15:20, 6:21.

Domaćin je na poluvremenu imao poen prednosti 36:35, a izjednačena igra vodila se do pred kraj treće četvrtine, da bi gosti meč prelomili u posljednjih deset minuta.

Dvocifren učinak u pobjedničkom sastavu imali su Đorđe Savić 17 poena, Miloš Fimić 15 i Vladan Radović 10 poena.

Savić je imao i 11 skokova.

Mrđan Mrković je ubacio osam, a Goran Bodiroga i Dejan Milidrag po šest poena. Koševe su postizali još i Nemanja Bratić pet, Miloš Pavlović četiri, Ognjen Jojić tri i Stefan Vasiljević dva poena.

Najefikasniji igrač meča bio je Nemanja Stanimirović iz Varde sa 18 poena.

Uz njega, u domaćem sastavu samo je još Petar Stanić imao dvocifren broj poena 11.

U drugom kolu, Sutjeska će u Foči ugostiti Kozaru iz Gradiške, koja je na startu poražena na svom terenu od Sokoca 96:105.

Pobjeda fočanskih odbojkaša, poraz odbojkašica

Odbojkaši Maglića zabilježioli su drugu pobjedu u sezoni.

U trećem kolu Prve lige Republike Srpske, Fočaci su na svom terenu savladali Radnik dva sa 3:0, po setovima 25:13, 25:21, 25:13.

Maglić je treći sa pet bodova, a u četvrtom kolu ugostiće ekipu Tempa iz Ražljeva.

U Prvoj ligi Srpske u ženskoj odbojci, Fočanke su i dalje bez bodova.

Odbojkašice Maglića ovaj put su portažene na svom terenu od Leotara iz Trebinja 0:3.

Izvor: Radio Foča