Sport

Poraz košarkaša u Istočnom Sarajevu

22.11.2021 | 11:50 Poraz košarkaša u Istočnom Sarajevu

Košarkaši Sutjeske poraženi su na gostovanju u Istočnom Sarajevu od ekipe Slavije koja je u derbiju kola slavila rezultatom 70:62.

U izjednačenoj borbi tokom cijele utakmice bolje su se snašli domaći igrači.

Nakon prednosti Fočaka od dva poena razlike, sredinom posljednje četvrtine Slavija je preuzela vođstvo i serijom od 9:0 na dva i po minuta prije kraja došla do sedam poena viška.

Domaćin je minut kasnije stigao do dvocifrene prednosti, koja im je omogućila mirniju završnicu susreta.

U sastavu Sutjeske najprecizniji su bili Miloš Pavlović sa 18, Vladan Radović sa 16 i Miloš Fimić sa 13 poena.

Kod Slavije najbolji su bili Neven Damjanović i Željko Klještan koji su postigli po 13 poena.

Sutjeska je trenutno na četvrtom mjestu tabele, sa omjerom od četiri pobjede i dva poraza, dok je Slavija prvoplasirana.

Narednog vikenda  u Foči gostuje Sloboda 73 iz Novog Grada.

Izvor: Radio Foča