Sport

Pljevaljčić donio pobjedu fudbalerima, uspješne i odbojkašice, poraz košarkaša

31.10.2022 | 15:00 Pljevaljčić donio pobjedu fudbalerima, uspješne i odbojkašice, poraz košarkaša

Golovima Ognjena Pljevaljčića, fudbaleri Sutjeske savladali su u Foči Slaviju iz Istočnog Sarajeva sa 2:1 u derbiju 15. kola Prve lige Republike Srpske.

Sutjeska je povela u 30. minutu, kada je nakon kornera Ognjen Pljevljčić bio precizan za 1:0.
Tim rezultatom završeno je prvo poluvrijeme, a nakon osam minuta igre u drugom poluvremenu Slavija je izjednačila na 1:1, golom Luke Asentića.
Pobjedu domaćinu 2:1 donio je odlični Ognjen Pljevaljčić prelijepim golom u 68. minutu.
Fočaci su sada peti sa 29 bodova, bodom manje od četvrte Zvijezde.
Slavija je ostala na 26 bodova i jedno je mjesto ispod Sutjeske.
U narednom, 16. kolu, Sutjeska je ponovo domaćin, a na Gradskom stadionu u Foči ugostiće Famos iz Vojkovića.

Poraz košarkaša Sutjeske u Zvorniku

Košarkaši Sutjeske poraženi su na gostovanju u Zvorniku od Drine Princip 93:68 u trećem kolu Prve lige Republike Srpske.
Fočaci su dobro počeli meč i  nakon prve četvrtine imali su prednost 24:16, a onda su domaćini zaigrali mnogo bolje i do kraja poluvremena preokrenuli rezultatu svoju korist 44:31.
Dobra igra Drine Princip nastavila se i u drugom poluvremenu, pa su Zvroničani zasluženo zabilježili prvu pobjedu u sezoni, dok je Sutjeska i dalje bez pobjede.
Najbolji u pobjedničkom sastavu bili su Strahinja Mladenović sa 16 i Filip Cvijetinović sa 15 poena.
Najefikasniji u ekipi  Sutjeske, ujedno i na cijelom susretu, bio je Vladan Radović sa 21 poenom, dok je Miloš Pavlović postigao 20 koševa, a Đorđe Savić 16.

Prva pobjeda odbojkašica Maglića

Odbojkašice fočanskog Maglića ostvarile su prvu pobjedu u sezoni.
Fočanke su na svom terenu, u šestom prvoligaškom kolu, savladale Slaviju iz Istočnog Sarajeva sa 3:0 u setovima; 25:19, 25:16, 25:17.
Maglić sada ima četiri boda i nalazi se na 11. mjestu, sa bodom više od LJubinja, a bodom manje od Veleža i Slavije.
U narednom kolu fočanske odbojkašice gostovaće u Zvorniku ekipi Drine.
Muški tim Maglića poražen je u Gradišci od istoimenog domaćina 3:0 u četvrtom kolu Prve lige Republike Srpske.
Gradiška je prva na tabeli sa 11 bodova, a Maglić je na posljednjem, šestom mjestu, bez bodova.

Izvor: Radio Foča