Poziv na proslavu 40 godina mature
25.06.2026 | 14:23
Generacija koja je završila srednju školu u Foči 1986. godine u Srednjoškolskom centru "Nikola Tesla", obilježiće ovog ljeta 40 godina mature.
Proslava je planirana za subotu 18. juli, kada će,posjetom svojim starim školskim prostorijama, prozivkom generacije i druženjem sa bivšim profesorima, zajedno biti evocirane uspomene na srednjoškolske dane iz polovine osamdesetih godina.
Prije tačno četiri decenije, u tadašnjoj generaciji, rođenoj 1967. i 1968. godine, nakon četvorogodišnjeg obrazovanja, maturiralo je u Foči oko 250 učenika.
Program proslave je u pripremi, a zainteresovani iz generacije mogu se do 10. jula prijaviti na mejl: maturantifoca86@gmail.com
Novinar: Vladimir Pantović
Izvor: Radio Foča
